Odzyskiwanie danych

usuwanie danych

Nasze laboratorium dysponuje rozwiązaniami sprzętowymi i programowymi, umożliwiającymi bezpowrotne kasowanie danych z dysków twardych, taśm, dyskietek i innych nośników magnetycznych.

PROGRAMOWE USUWANIE DANYCH

Posiadamy licencjonowane oprogramowanie Blancco, światowego potentata w dziedzinie usuwania danych. Po zakończonym procesie, Klient otrzymuje raport przebiegu oraz certyfikat.

Zaletą tego rozwiązania, w przeciwieństwie do sprzętowego kasowania danych, jest odzyskanie przez Klienta sprawnego nośnika.

Blancco jest stosowane przez rządy i organizacje pozarządowe na całym świecie:

SPRZĘTOWE USUWANIE DANYCH

Posługujemy się degausserem marki Garner, lidera branży, stosowanym m.in. przez NSA. Dysk twardy, w wyniku wymazania strefy serwisowej, staje się bezużyteczny.

deg4000

Po wykonaniu usługi, do każdego nośnika wystawiany zostaje certyfikat potwierdzający wykonanie zlecenia.

 

Wiki:

Degausser jest to specjalne urządzenie służące do trwałego i skutecznego niszczenia danych z nośników magnetycznych takich jak: dyski twarde, dyskietki oraz taśmy magnetyczne.

Działanie degaussera polega na zgromadzeniu energii elektrycznej i uwolnieniu jej jako impuls elektromagnetyczny wokół kasowanego nośnika. W innych rozwiązaniach może być zastosowane pole zmienne o ekspotencjalnie malejącej amplitudzie.

Pole magnetyczne wytworzone przez degausser rozmagnesowuje powierzchnię magnetyczną zarówno talerzy i głowic dysków twardych oraz dyskietek i taśm magnetycznych w sposób nieodwracalny.

Kontakt

odzyskacdane.pl
Odzysk danych z dysków twardych, SSD, NAS, pendrive, telefonów
Plac Inwalidów 7
30-033 Kraków
tel. +48 575 217 817
e-mail: serwis@odzyskacdane.pl
www:
Pon-Pt 9:00 - 19:00
Sobota 10:00 - 15:00